Düsseldorf Eyewear

Twórcy marki Düsseldorf Eyewear to prawdziwi lokalni patrioci. Są producentami, którzy w projektowaniu swoich oprawek kierują się wyłącznie potrzebami swoich klientów. Tworzą je tak, aby pasowały do stylu przechadzających się po mieście ludzi, pracowników siedzib wielkich niemieckich koncernów, ale także do urbanistycznego uroku ich rodzimego miasta – Düsseldorfu. 

Düsseldorf zdaniem twórców marki jest kopalnią inspiracji. W jednym zakątku miasta możemy napawać się historią i czerwono-ceglanym klimatem starego miasta, a w innym podziwiać dynamikę szybkiej, nowoczesnej metropolii wśród stalowo-szklanych biurowców wielkich korporacji. Taki mix doznań i inspiracji pomaga połączyć styl retro i modern.

Firma jest stosunkowo młoda, bo powstała dopiero w 2016 roku. Mimo to jednak, rzemieślnicy z Düsseldorf Eyewear nie chcą pozostać w tyle w branży i być może w niedalekiej przyszłości będziemy świadkami powstania nowego rodzaju oprawek – „oprawek düsseldorfskich”. Nadreńskie oprawki charakteryzują się lekkością i wygodą dzięki użytym przy ich produkcji materiałom. W przeważającej większości, oprawki z Düsseldorfu są wykonane ze stali nierdzewnej oraz tytanu. Podobnie jak te oprawki, z tytanu wytwarza się także elementy statków kosmicznych, więc można przypuszczać, że wykorzystanie tego metalu jest niewątpliwym atutem.

Marka rodem z Nadrenii, nie licząc wdzięków ich miasta, czerpie inspirację stylem lat 70., jednakże twórcy starają się zachować nowoczesne kształty współczesnego designu, dzięki czemu każdy znajdzie w ich oprawkach coś dla siebie. Nie ma znaczenia to, czy jesteś biznesmenem lub pracownikiem korporacji, któremu bardziej odpowiada wielkomiejski styl modelu „Merowingerplatz” czy przebojowym pracownikiem linii lotniczych, któremu gustem bliżej do modelu „Stadtwald”, czyli charakterystycznym „pilotkom” lub „aviatorom” znanym z filmów o amerykańskich pilotach myśliwców. 

Düsseldorf Eyewear to przede wszystkim  jakość wykonania, czego dowodzą ich bestsellerowe, tytanowe oprawy, których mogą zaoferować aż 86 modeli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *